Exkurzia odevárov…

Žiaci odevného dizajnu navštívili v čase externých maturitných  skúšok odevnú výrobu Parta v Detve, Margaret design v Detve a Svetro v  Banskej Štiavnici. Poznatky a dojmy z exkurzií najlepšie vyjadrujú názory zúčastnených žiakov:

PARTA Detva

L.F.: Pani Kucbeľová svoje veľké nadšenie preniesla aj na mňa a dodala mi energiu nevzdávať sa a prekonať aj zadania, ktoré sú pre mňa ťažké. Zaujala ma obrovská zbierka krojov, svadobných párt, ktoré sama aj vytvorila.

V.N: Mňa osobne folklór nebaví, nepáčia sa mi kroje, ale pani Kucbeľová s veľkým nadšením opisovala a prezentovala svoju firmu…

AŠ.: Aj v malých priestoroch sa dajú vytvoriť krásne a originálne kúsky.

A.Ď.: Pani majiteľka nám poskytla veľa dôležitých a zaujímavých rád do života. Nechýbal ani  motivačný preslov, ktorý určite budem mať na pamäti, (ako aj celý výklad).

Margaret design Detva

S.B. :Iný pohlaď na prácu vniesol do tejto firmy väčšie čaro, novodobejšie spojenie s výšivkou a celkovo s poňatím našej tradičnej kultúry odievania, čo prinieslo naozaj skvelé výsledky.

A.Š. : Zistila som, aké ťažké môžu byť techniky zdobenia odevu a náročné najmä  na čas. Do budúcna sa chcem naučiť vyšívať krivou ihlou, lebo aj malé detaily môžu vdýchnuť odevu ten správny šmrnc.

Svetro Banská Štiavnica:

V.N: Mali tam šijacie stroje, ktoré sú málokedy vidieť. Som rada, že som ich zažila v akcii.

A.Ď.: Najviac sa mi páčilo ekologické myslenie a používanie recyklovaneho materiálu. Je super, že aj ľudia s toľkými rokmi nazbieranej múdrosti, sa snažia podporiť planétu.

Zákazkové krajčírstvo B. Štiavnica

S.B.: Poskytli nám rôzne rady, ako začať podnikať, postupovať v procese kúpy šijacích strojov, ako postupovať  pri väčšej objednávke na mieru.

L.P.: Našu exkurziu sme dokončili a ako inšpiráciu som si odniesla to, že ak chcem niečo dosiahnuť v tomto smere, potrebujem veľa pracovať doma a nielen  v škole. A nemôžem zabudnúť, hlavne veľa šiť, šiť, šiť…

Tešíme sa na nové exkurzie a nové zážitky.

footer logo-01
BBSK_logo-vertikal-biele-web

Kontakty

Škola umeleckého priemyslu

Informácie o študijných odboroch:
Ing. Peter Coplák – 0908 343855
vychovny.poradca@mikovini.sk

Spojovateľka: 045/6911431
Email: sup@mikovini.sk

Copyright 2020 © Škola umeleckého priemyslu