Vianočné trhy na SPŠ Samuela Mikovíniho

Vianočné trhy na našej škole sa konali 19. decembra vo vestibule školy počas veľkých prestávok od 10:10 do 12:30 hodiny. Vôňa kapustnice, ktorú uvarili Zdenky z jedálne: pani Zdenka Letkovičová a pani Zdenka Rabatinová, sa omamne šírila po chodbách a prilákala viac ako 50 stravníkov (niektorí si naložili aj dvakrát ). Darmo, ich kapustnica sa na SPŠ Samuela Mikovíniho stáva pojmom a dúfame, že aj tradíciou na našich trhoch vianočných.

Pani Palečeková piekla vianočné oblátky – trubičky, ktoré štedro rozdávala. Vône oblátok, punču a kapustnice nás na chvíľu združili vo vestibule pri stromčeku a stánkoch predávajúcich študentov a hostí. Kto ešte nemal doladenú vianočnú nádielku, mohol si vybrať vkusné a milé darčeky.

Stella Mesiariková (II.P) predávala nádherné adventné vence a ozdôbky, ktoré aranžuje jej maminka. Viky Partlová mala v ponuke ozdôbky, mydielka a drobnosti z vlastnej dielne.

Chlapci z I.G: Braňo a Adam rýchlo vypredali a hlavne darovali výborné muffiny.

Tretiačky (III.B) navarili nealkoholový punč, ktorý príjemne zahrieval, vedľa nich tradičné koláčiky nadeľovali ich autorky(pozri foto).

Charitatívny rozmer našich trhov: predávali sme výrobky z fary v Banskom Studenci, ktorá prichýlila mužov bez domova: búdky pre vtáčiky, sušené ovocie a vianočné ikebany.

Pani Vierka Oravcová obohatila naše malé, milé trhy košíkmi z papiera, ktoré sú na nerozoznanie od tých prútených, len si vyžadujú viac práce a trpezlivosti. A pre tých, ktorým došli peniažky, sme mali stánok s drobnosťami zadarmo… Stôl zostal prázdny.

Dúfame, že sa naše srdcia naladili vianočne, prajeme pokojné vianočné sviatky a študentom SPŠ Samuela Mikovíniho príjemné prázdniny, aby načerpali sily na januárový súboj z vedomosťami a praktickými prácami!

footer logo-01
BBSK_logo-vertikal-biele-web

Kontakty

Škola umeleckého priemyslu

Informácie o študijných odboroch:
Ing. Peter Coplák – 0908 343855
vychovny.poradca@mikovini.sk

Spojovateľka: 045/6911431
Email: sup@mikovini.sk

Copyright 2020 © Škola umeleckého priemyslu